Medycyna

Opuchnięta kostka – co jest sprawcą?

Zmęczone nogi i spuchnięte kostki mogły się pojawić w pewnym momencie w życiu każdego z nas. Czasami łatwo jest określić tego przyczyny ale czasami może to być tajemnicą. Jedno jest pewne, ten stan nigdy nie powinien być ignorowany. Oto kilka powodów dlaczego kostki mogą być spuchnięte.

1) zapalenie stawów – którakolwiek z kilku form zapalenia stawów może zaatakować stawy. Kiedy pojawia się w okolicy kostek i stóp, to może być jednym z pierwszych objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, które atakuje mniejsze stawy w większości przypadków a potem atakuje większe. Choroba zwyrodnieniowa stawów i dna moczanowa mogą być również sprawcami.


Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj zapalenia stawów jest przyczyną problemu, lekarz musi wykonać kilka testów. Rentgenowskie, MRI oraz badania krwi mogą pomóc. W przypadku dny moczanowej, może zostać poproszony o badanie moczu. Ten problem może wystąpić w jednej kostce lub w obu.


Choroba zwyrodnieniowa stawów i dna moczanowa mogą być wspomagane przez kilka domowych środków, choć trzeba być ostrożnym, jeśli diagnoza jest taka a nie inna. W dnie moczanowej, picie soku wiśniowego i / lub jedzenie wiśni mogą być korzystne.

2) problemy z sercem: Jeśli obie kostki są spuchnięte, choroby serca mogą być częścią problemu. Serce przesuwa krew w organizmie. Jeśli występują problemy, w pewnej odległości od serca, może się pojawić powolny ruch i może wystąpić obrzęk.


Można to sprawdzić na wiele sposobów. Impulsy z kostek zostaną podjęte i może być zastosowanie użycie jednego z kilku badań ultradźwiękowych. Być może trzeba zrobić test na stres również. W zależności od wyników, mogą być konieczne procedury, takie jak angioplastyka i leki. Zapytaj lekarza, czy można wziąć Omega-3 kwasy tłuszczowe i suplement czosnku. Mogą one przyczynić się do zmniejszenia złego cholesterolu, zwiększają poziom dobrego cholesterolu i mogą obniżyć ciśnienie krwi.


Choroby serca zmienią twoją dietę i styl życia. Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, cholesterolu i sodu to coś czego trzeba będzie unikać. Świeże owoce i warzywa plus pełnoziarniste chudego białka i beztłuszczowe produkty mleczne są wskazane. Potrzebne będzie również wykonywanie rutynowych ćwiczeń odpowiednich do twojego stanu.

3) problemy z nerkami: kiedy nerki są w tarapatach, obrzęk może wystąpić we wszystkich kończynach, zwłaszcza w obszarze kostek. Badania krwi i moczu mogą określić, jak daleko posunął się problem. Choroba nerek oznacza jeszcze bardziej rozległe zmiany w diecie. Będziesz musiał oglądać białka jakie jesz. Być może trzeba będzie ograniczyć płyny i unikać niektórych owoców i warzyw. Lekarz daje listę produktów jakie można i nie powinno się jeść.


Leki ziołowe są odpowiednie dla osób z chorobą nerek. Istnieje kilka, które mogą współpracować z tymi, które przepisuje lekarz, korzeń mniszka lekarskiego i pietruszka to dwie opcje, które mogą być korzystne.

4) Ciąża: kostki będą puchnąć trochę, ale nawet jeśli tak jest to należy zgłosić się do lekarza. Jeśli pęcznieją za bardzo i zaczyna się to dość wcześnie w ciąży, może to być poważne, a niekiedy śmiertelne. Zatrucie krwi w czasie ciąży jest możliwe. Lekarz będzie kontrolował ciśnienie krwi i moczu w celu zdiagnozowania problemu.


Nie istnieją ziołowe sposoby leczenia tych chorób. Lekarz prawdopodobnie będzie musiał przepisać leki, które pomogą obniżyć ciśnienie krwi i przeciwdrgawkowe. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie urodzić dziecko, nawet jeśli jest to przedwczesne. Wszelkie zlecenia lekarza są ważne zarówno dla ciebie jak i dla dziecka.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz