Medycyna

Prywatne ubezpieczenia medyczne – czy to się opłaci?

W Polsce od wielu, wielu lat toczy się dyskusja na temat niedoskonałości opieki medycznej i systemu zdrowotnego, który u Nas funkcjonuje. Nic dziwnego, ponieważ paradoksów i paranoi jest przy tym tyle, że można by obdarować co najmniej kilka cywilizowanych europejskich krajów. Cały system zdrowotny w Polsce wręcz błaga o to, żeby go uzdrowić, ale wiadomo, że proces ten jest tak trudny, że nikt się chyba prędko za niego nie weźmie. Chociaż wielu już próbowało naprawić polską służbę zdrowia to za każdym razem niestety, ale efekt jest ten sam. I końcem końców jest tak, że pomimo płaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne i tak Polacy wolą iść do lekarza prywatnie. Jeżeli oczywiście kogoś jest na to stać, bo niestety, ale większości po prostu na to nie stać. Potrzebę rynku i pacjentów doskonale wyczuły firmy ubezpieczeniowe oraz prywatne firmy medyczne, dzięki czemu powstała kontroferta dla państwowej służby zdrowia. I tutaj pojawia się kolejny paradoks. Otóż, każdy kto chciałby z oferty prywatnej skorzystać i tak musi płacić Państwu daninę w postaci składki zdrowotnej ubezpieczenia społecznego.
Niestety, ale w żaden sposób z tego systemu wypisać się nie da. I to jest jego kolejna ogromna wada, że wszyscy do tej paranoi musimy należeć obowiązkowo, czy tego chcemy czy nie. Co więcej, składki, jakie płacimy mogłyby zapewnić prywatną opiekę medyczną i to na zawołanie, ponieważ właśnie dzisiaj pakiety firm medycznych kosztują tyle, co składki do niechcianego i nielubianego przez wszystkich ZUS-u.
Wobec tego trzeba sobie zadać pytanie, czy opłaci się dublować swoje składki i płacić i do państwowej kasy i do kasy prywatnej firmy medycznej? W bardzo wielu przypadkach mimo wszystko tak. Wystarczy po prostu policzyć sobie, ile mimo wszystko wydaje się pieniędzy na wizyty u prywatnych lekarzy. Wiedzą o tym szczególnie rodzice małych dzieci, którzy w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów od razu pędzą do prywatnego lekarza na państwową służbę zdrowia nawet się nie oglądając. Dorośli również całkiem sporo wydają na prywatne wizyty lekarskie. Kolejki do lekarzy – specjalistów są tak ogromne, że na wizytę czeka się miesiącami. A Polacy do lekarza idą dopiero wtedy, kiedy objawy nie pozwalają na normalne i zdrowe funkcjonowanie. Zatem nie ma już czasu na czekanie po kilka miesięcy w kolejkach. Decyzja zatem jest prosta – wybiera się lekarza prywatnego, który przyjmie nas od ręki.
I dokładnie właśnie w taki sposób działają prywatne ubezpieczenia medyczne. W każdym pakiecie jest zakres specjalistów i konkretnych lekarzy z których usług można korzystać bez żadnego limitu. Wiadomo, że im większy pakiet tym większa liczba dostępnych specjalizacji. Nie mniej jednak trzeba się zastanowić, czy są potrzebni nam lekarze, o których specjalizacjach nawet nie słyszeliśmy. Warto zdecydować się nawet tylko na podstawowy pakiet, który zawiera lekarzy od najczęstszych i najpopularniejszych chorób. I wcale nie chodzi o to, żeby wybierać pomiędzy mniejszym a większym złem ewentualnym. Jeśli jednak cokolwiek Wam dolega i zamierzacie w najbliższym czasie dokładnie się przebadać to warto właśnie wtedy zainwestować w taki pakiet medyczny i na koszt tego ubezpieczenia dokładnie się przebadać. Koszt pakietu zwróci się już przy czwartej wizycie u specjalisty w miesiącu, bo tak to zazwyczaj jest skonstruowane.
Naprawdę warto w dzisiejszych czasach zadbać o swoje zdrowie. Zadbać zarówno pod względem profilaktyki jak i pod względem ewentualnej konieczności leczenia się. Nie oszukujmy się, ale na państwową opiekę zdrowotną nie ma naprawdę co liczyć. Trzeba mieć końskie zdrowie, żeby się leczyć państwowo. Warto zainwestować te kilkaset złotych miesięcznie i objąć taką prywatną opieką zdrowotną całą swoją rodzinę. Oby nigdy nie trzeba się było na własnej skórze przekonać jak bardzo pomocne jest takie ubezpieczenie, ale w większości tego typu prywatnych firm medycznych wizytę u lekarza z ubezpieczenia umawia się albo od ręki albo najpóźniej na następny dzień. Jeśli zdecydujecie się na rozszerzony pakiet ubezpieczenia to w jego ramach możecie również robić sobie wszelkie niezbędne dla zdrowia badania. Począwszy od badania krwi a na rentgenie czy tomografii kończąc. Dlatego, jeśli tylko możecie sobie na to finansowo pozwolić to bez chwili zawahania zainteresujcie się tym tematem. Zadzwońcie do tej czy innej firmy, zapytajcie o ofertę i warunki takiego ubezpieczenia. To nic nie kosztuje, a może stwierdzicie, że to naprawdę gra warta świeczki i, że i tak miesięcznie wydajecie na lekarzy więcej, aniżeli taka miesięczna składka mogłaby Was kosztować.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz