Medycyna

Aloes pełen wartości leczniczych

Nawet po tysiącach lat znaczenie i wspaniałość rośliny – aloesu nie zmniejszyła się. Chociaż istnieje wiele odmian tej magicznej rośliny uprawianej w wielu częściach świata, takich jak Afryka, Ameryka Południowa, Egipt i tak dalej, tylko kilka odmian jest znanych ze swoich wyjątkowych wartości leczniczych.


Obecnie różne produkty można znaleźć z dodatkiem aloe vera, w postaci żeli, szamponów, mydeł, kremów, kapsułek, tabletek i tym podobnych. Te cudowne rośliny można również łatwo uprawiać w ogrodzie. Wiążą się one z wieloma korzyściami dla zdrowia, co sprawia, że roślina ta jest tak popularna na całym świecie.


Wymierne korzyści zdrowotne aloesu


Pochodzi od arabskiego słowa „alloeh”, co oznacza gorzkie, roślina aloes jest krótką, soczystą rośliną o mięsistych liściach. Roślina ta jest stosowany głównie w postaci żelu i soku. Niektóre z typowych korzyści leczniczych pochodzących z tej rośliny to:


Leczy oparzenia i cięcia: stosowanie żelu pochodzącego z liści rośliny pomaga w leczeniu oparzeń i skaleczeń. Było to stosowane w tym samym celu przez starożytnych Egipcjan i Arabów według historycznych dowodów.


Sposób na schorzenia skórne: gęsty sok pochodzący z liści rośliny pomaga w leczeniu wielu chorób skóry, w tym egzem skórnych.


Skutecznie leczy stan suchej skóry: większość obecnie dostępnych nawilżających leków zawiera aloes, jako główny składnik, ponieważ jest to efektywne nawilżający sposób znany od wielu lat.


Pomaga na zaparcia: doustne spożywanie lateksu uzyskanego z tej rośliny pomaga, bowiem zmniejsza zaparcia. Działa jako środek przeczyszczający i oczyszcza jelita.


Zapobiega nowotworom: aloe vera znane jest z zapobiegania wielu form raka.


Skuteczne leczenie łupieżu: używanie szamponów zawierających aloes jest skuteczne w zmniejszaniu łupieżu i suchej swędzącej skóry głowy.


Opryszczka narządów płciowych: Badania pokazują, że korzystanie z tej rośliny pomaga w leczeniu opryszczki narządów płciowych u mężczyzn.


Inne korzyści lecznicze z aloesu tomożliwość poprawy układu odpornościowego organizmu, leczy IBS lub zespół jelita drażliwego, zmniejsza oparzenia, choroby serca i wielkość wrzodów.


Soki pochodzące z tej rośliny pomaga zmniejszyć wrzody trawienne. Dobrze to również wpływa na kwasowość. Regularne płukanie jamy ustnej sokiem z tej rośliny pomaga zapobiega owrzodzeniom jamy ustnej i pojawieniu się innych problemów stomatologicznych.


Dzisiaj można znaleźć wiele produktów do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, mydła i płyny. Różne rodzaje balsamów i kremów przeciwsłonecznych również zawierają aloes. Uważa się, że starożytna egipska królowa Kleopatra używała tej rośliny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz